تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


  عرضه محصولی تحت عنوان کباب لقمه ۳۰ درصد گوشت تخلف است 

  عرضه محصولی تحت عنوان کباب لقمه ۳۰ درصد گوشت تخلف است 

  مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: عرضه محصولات پروتئینی تحت عنوان کباب لقمه ۳۰ درصد، مغایر با استاندارد ملی است و تخلف محسوب می‌شود.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند اظهار داشت: طی بازدید کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه استان بوشهر، فرآورده کباب لقمه با ۳۰ درصد گوشت فاقد علامت استاندارد مشاهده شد.
  وی افزود: با توجه به این که در استاندارد ملی به شماره ۶۹۳۸ کباب لقمه خام منجمد- ویژگی‌ها، درصد گوشت دام یا طیور استفاده شده به میزان ۷۰ درصد مجاز است، لذا استفاده از عبارت کباب لقمه برای محصولی حاوی ۳۰ درصد گوشت، تقلب و تخلف محسوب می‌شود.
  مدیر کل استاندارد استان بوشهر به عناوین مجاز در تولید محصولات پروتئینی اشاره کرد و گفت: بر اساس استاندارد ملی به شماره ۲۳۰۴ همبرگر-ویژگی‌ها و روش آزمون، تولید همبرگر با ۳۰ درصد، ۶۰ تا ۷۴ درصد و ۷۵ تا ۹۵ درصد گوشت مجاز است و تولیدکنندگان می توانند محصولات خود را با درصدهای مختلف گوشت عرضه نمایند، ولی استفاده از لفظ کباب لقمه برای محصولاتی با میزان گوشت کمتر از ۷۰ درصد، مجاز نیست.
  بهره‌مند هشدار داد: مکاتبات اداری لازم با ارگان‌های مرتبط در این زمینه صورت گرفته است و کارشناسان این سازمان در صورت مشاهده محصول نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام خواهد شد.
  لینک منبع: isirib.ir


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : استاندارد ,درصد ,گوشت ,لقمه ,کباب ,عرضه ,کباب لقمه ,درصد گوشت ,عنوان کباب ,محسوب می‌شود ,استاندارد استان ,تخلف محسوب می‌شود ,

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 5 خرداد 1396

تبلیغات

ads2

تبلیغات

ads3

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر